Znamy wyniki wyborów prezydenckich. Na stronie PKW dane ze 100 proc. obwodów głosowania
Pierwszą turę niedzielnych wyborów prezydenckich 18 maja wygrał Rafał Trzaskowski. W drugiej turze zmierzy się on z Karolem Nawrockim, który uplasował się tuż za nim.
Na stronie Państwowej Komisji Wyborczej dostępne są już dane ze 100 proc. obwodów głosowania. Po zliczeniu wszystkich oddanych ważnie głosów rozkładają się one następująco:
1. Rafał Trzaskowski 31,36 proc.
2. Karol Nawrocki 29,54 proc.
3. Sławomir Mentzen 14,81 proc.
4. Grzegorz Braun 6,34 proc.
5. Szymon Hołownia 4,99 proc.
6. Adrian Zandberg 4,86 proc.
7. Magdalena Biejat 4,23 proc.
8. Krzysztof Stanowski 1,24 proc.
9. Joanna Senyszyn 1,09 proc.
10. Marek Jakubiak 0,77 proc.
11. Artur Bartoszewicz 0,49 proc.
12. Maciej Maciak 0,19 proc.
13. Marek Woch 0,09 proc.
Taki wynik oznacza, że potrzebna będzie druga tura głosowania. Do urn pójdziemy zatem ponownie 1 czerwca br.
Frekwencja w niedzielnym głosowaniu wyniosła 67,31 proc.
Temat wyniku wyborów poruszamy także w Biały Kruk TV:
Źródło: wybory.gov.pl; AD
Zapraszamy do naszej Księgarni Internetowej po książki o zagrożeniach, z jakimi mierzy się obecnie Polska:

Dokąd zmierzamy? Wiara, edukacja, tradycja
Niniejsza antologia publicystyki patriotycznej próbuje dać odpowiedź na postawione w tytule pytanie: Dokąd zmierzamy, my jako Polacy? A co za tym idzie – kto nam wyznacza, lub usiłuje wyznaczać, drogę? Jakże często czujemy się zagubieni, zdezorientowani, manipulowani.
Szukamy stałych punktów odniesienia, niezmiennych wartości, na których można by się oprzeć bez obawy, że pobłądzimy.

Historia cenzury. Od starożytności do XXI wieku
Polacy w ciągu minionych dwóch stuleci zmagali się z bezwzględnie egzekwowaną antynarodową, ale też antyreligijną cenzurą stosowaną wobec nas przez obcych (zaborców, komunistów). Niewiele jednak powstało na ten temat książek, a to jest pierwsze całościowe opracowanie. Czyżby sam temat cenzury był zawsze niewygodny i cenzurowany? – pyta autor niniejszej książki, Jakub Maciejewski.

Bezbożność, terror i propaganda. Fałszywe proroctwa marksizmu
Nikt nie zrozumie, co złego dzieje się we współczesnym świecie zachodnim, a więc i w Polsce, nie znając przyczyn. Tkwią one jeszcze w ideach rewolucji francuskiej, a później w coraz bardziej lewicowej filozofii, zwłaszcza Karola Marksa. Poglądy tego ostatniego miały, jak wiadomo, tyleż wielki, co tragiczny wpływ na życie wielu narodów, choć myśliciel z Trewiru (zmarły w 1883 r.) sam tego nie doczekał.

Komunizm światowy. Od teorii do zbrodni
Książka ta dowodzi, jak szybko może rozprzestrzeniać się zło, jeśli nie napotka od razu zdecydowanego sprzeciwu. Komunizm nie zaczął się od łagrów, mordów i zniewolenia narodów. Zaczął się od teorii – zupełnie utopijnej, ale pozornie niezwykle zatroskanej o dobro całej ludzkości. Wielu dało się nabrać; jak się to skończyło, to Polacy wiedzą najlepiej.

Pomiędzy Wschodem a Zachodem. W kręgu myśli Feliksa Konecznego
Z wszystkich stron słyszymy o wielkim postępie; w medycynie, w technice, w badaniach kosmosu… Równocześnie z wszystkich stron atakuje nas postęp fałszywy, cofający ludzkie życie do czasów pogańskich, ignorujący Boga, unicestwiający sumienia, drwiący z zasad moralnych, zachęcający do praktykowania wynaturzeń.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.