Zdjęcie tygodnia - 2/2019

Nasi autorzy

Zdjęcie tygodnia - 2/2019

 O, proszę państwa, na wałach pod Wawelem w szachy grali poważni goście; krążyły opowieści o tym, jak najlepsi z tych amatorów pokonywali zawodowych mistrzów. Do walki z tymi, którzy codziennie, jeśli tylko nie lało, zjawiali się na wałach, byle kto nie miał po co zasiadać – załatwiony był najdalej w kilkunastu ruchach. O, proszę państwa, na wałach pod Wawelem w szachy grali poważni goście; krążyły opowieści o tym, jak najlepsi z tych amatorów pokonywali zawodowych mistrzów. Do walki z tymi, którzy codziennie, jeśli tylko nie lało, zjawiali się na wałach, byle kto nie miał po co zasiadać – załatwiony był najdalej w kilkunastu ruchach.

Blaski i nędze życia w PRL

Blaski i nędze życia w PRL

Wacław Klag

Nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać, gdy zapoznajemy się z tą książką… Niewątpliwie jest to najlepsza satyra, jaka ukazała się na temat PRL w formie książkowej, ale satyra jakże smutna, co widać już na samej dramatycznej okładce. Zapewne znajdą się tacy, którzy powiedzą, że przecież w PRL-u toczyło się też inne życie, były i radosne momenty - ano czasem były, ale jakoś się nie utrwaliły.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.