Zdjęcie tygodnia - 2/2019

Nasi autorzy

Zdjęcie tygodnia - 2/2019

Fiat 125 był bardzo dobrym samochodem, ale z dodatkiem literki „p” stawał się takim właśnie pojazdem, jak na zdjęciu. Sztukę pchania Polacy ­opanowali w wysokim stopniu; ­marzeniem było móc ustawić się na jakimś, choćby niewielkim wzniesieniu – wówczas, aby wystartować, wystarczał popych np. małżonki, która potem dobiegała do auta. Fiat 125 był bardzo dobrym samochodem, ale z dodatkiem literki „p” stawał się takim właśnie pojazdem, jak na zdjęciu. Sztukę pchania Polacy ­opanowali w wysokim stopniu; ­marzeniem było móc ustawić się na jakimś, choćby niewielkim wzniesieniu – wówczas, aby wystartować, wystarczał popych np. małżonki, która potem dobiegała do auta.

Blaski i nędze życia w PRL

Blaski i nędze życia w PRL

Wacław Klag

Nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać, gdy zapoznajemy się z tą książką… Niewątpliwie jest to najlepsza satyra, jaka ukazała się na temat PRL w formie książkowej, ale satyra jakże smutna, co widać już na samej dramatycznej okładce. Zapewne znajdą się tacy, którzy powiedzą, że przecież w PRL-u toczyło się też inne życie, były i radosne momenty - ano czasem były, ale jakoś się nie utrwaliły.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.