Prof. Andrzej Nowak: Polska i Rosja. Zapraszamy na relację ze spotkania!
Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.
Dzisiaj w krakowskim Sokole odbywa się spotkanie wokół nowej książki prof. Andrzeja Nowaka pt. „Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.”. Oprócz Autora udział wezmą prof. Wojciech Roszkowski i prof. Wojciech Polak. Wydarzenie, którego organizatorem jest wydawnictwo Biały Kruk, i które odbywa się pod patronatem Telewizji Republika, prowadzi Anna Popek. Zapraszamy na relację na żywo:
Poniżej prezentujemy dokładny program:
Prof. Wojciech Polak – „Rosja. Dziedzictwo opriczniny”
Prof. Wojciech Roszkowski – „Prawosławie jako religia państwowa”
Prof. Andrzej Nowak – „Skąd się wzięła Ukraina?”
Minispektakl poetycki – Jerzy Zelnik
Pieśni patriotyczne - Jan Kowalczyk
Akompaniament - Ziemowit Pawlisz
Prowadzenie spotkania – Anna Popek
„Bez zrozumienia historii i bez pamięci historycznej nie tylko nie pojmiemy współczesnej rzeczywistości, ale też nie będziemy mieli możliwości racjonalnie przewidzieć, co w najbliższym czasie może się wydarzyć” – przekonuje prof. Andrzej Nowak. Właśnie po to, aby móc zrozumieć i przygotować się na przyszłość, zorganizowane zostało to spotkanie. Prof. Nowak jako jeden z nielicznych ekspertów już lata temu dokładnie przewidział scenariusz, który obecnie rozgrywa się na naszych oczach. Śmiało można powiedzieć, że jest największym światowym znawcą spraw Rosji. Jego dzisiejsze analizy mogą rzutować na nasze być albo nie być w przyszłości.
Więcej o książce prof. Andrzeja Nowaka pt. „Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.” można przeczytać tutaj:
Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.
Dlaczego? – ciśnie się na usta za każdym razem, kiedy zastanawiamy się nad historią Rosji oraz relacji polsko-rosyjskich. Dlaczego Rosja boi się Polski? Dlaczego państwa zachodnie od stuleci naiwnie wierzą w dobre intencje Moskwy? Dlaczego w dziejach Rosji jest aż do dziś tyle brutalności, przemocy i zacofania? Dlaczego krwiożerczo napadała na kraje, które uważała za słabsze; na przykład na Polskę w 1920 czy 1939 r., na Gruzję w 2008 r. albo na Ukrainę w 2022 r.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.