Prezes Wydawnictwa „Biały Kruk” Pan Leszek Sosnowski odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Gratulujemy!

Nasi autorzy

Prezes Wydawnictwa „Biały Kruk” Pan Leszek Sosnowski odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Gratulujemy!

Prezes Wydawnictwa Biały Kruk Leszek Sosnowski odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Prezes Wydawnictwa Biały Kruk Leszek Sosnowski odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

13 grudnia, w 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył ordery działaczom opozycji antykomunistycznej.

Prezes Wydawnictwa „Biały Kruk” Pan Leszek Sosnowski za wybitne zasługi w rozwijaniu polskiej kultury, za osiągnięcia w działalności wydawniczej oraz za wspieranie przemian demokratycznych w Polsceotrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

Ktoś z Państwa powiedział do mnie: nie dla odznaczeń to robiliśmy. Ktoś powiedział: przecież nic wielkiego nie zrobiliśmy. Jestem pewny, że nie robiliście tego Państwo dla odznaczeń, bo pamiętam tamte czasy, czasy, w których właściwie nikt nie wierzył w to, że można w taki sposób zmienić otaczającą nas rzeczywistość, że będziemy żyli w wolnej, suwerennej, całkowicie niepodległej Polsce, w której będziemy mogli się spierać, będziemy mogli mieć różne poglądy, będziemy się mogli nawet kłócić, ale dlatego, że możemy, dlatego, że wolno głosić swoje poglądy. Wolno je mieć, nie trzeba się z nimi ukrywać, nie trzeba drukować w prasie podziemnej swoich przekonań, prawdy historycznej, tego wszystkiego, co tak ważne w historii państwa, w historii narodu, w budowaniu tożsamości. Za to Państwu dziękuję w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej” – mówił Andrzej Duda do odznaczonych.

Prezydent zwrócił uwagę, że do tej pory nie udało się ukarać wszystkich winnych dramatu stanu wojennego. Dodał, że jeszcze wiele tamtego zła pozostało. „Tamto zło zostanie usunięte i zadeptane. I to zostanie zrobione. Ja to Państwu obiecuję – zapowiedział. – Tego potrzebuje Polska, żeby była rzeczywiście absolutnie całkowicie wolna i całkowicie niepodległa” – ocenił Andrzej Duda. W uroczystości wzięli udział Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha wraz z ministrami i doradcami, a także Szef BBN Paweł Soloch.

Leszek Sosnowski -urodził się w 1948 roku. Założyciel i właściciel wydawnictwa Biały Kruk. Jest człowiekiem o wielu pasjach, dzięki którym zaistniał jako znany wydawca, redaktor, dziennikarz, fotografik i działacz kultury. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studiował polonistykę, dziennikarstwo i germanistykę. Ukończył Studium Scenograficzne ASP. Jeszcze podczas studiów rozpoczął pracę w „Gazecie Krakowskiej”, w latach 1976-88 był dyrektorem kinoteatru „Związkowiec”. W latach 1971-88 był prezesem założonego przez siebie największego w Europie w latach 80. Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Kinematograf”. Od początku związany jest z działalnością w środowiskach katolickich, m.in. jako współorganizator w czasach komunistycznych Tygodni Kultury Chrześcijańskiej. Zajmował się działalnością opozycyjną.

Zawsze mocno związany z Krakowem, gdzie w 1996 roku powołał do życia własne wydawnictwo Biały Kruk, nadając mu od początku profil katolicki. Jest pomysłodawcą i redaktorem większości książek, a także autorem opracowań graficznych wielu z nich. Autor m.in. scenariusza filmu dokumentalnego „Przyjaciel Boga” (2003).

Autor kompozycji wydawniczej i grafiki m.in. następujących albumów: „Ale dali szkołę!”, „Asyż. Nadzieja świata”, „Auschwitz – rezydencja śmierci”, „Boże i ludzkie miłosierdzie”, „Bóg się rodzi”, „Chrześcijanie obojga narodów. Pielgrzymka Ojca Świętego na Ukrainę”, „Czas bólu i radości. Listy do Ojca Świętego cz. II”, „Czas pojednania. Pielgrzymka Ojca Świętego do Kazachstanu i Armenii”, „Czas walki z Bogiem”, „Dyktatura gender”, „Dzieje Polski T. 1”, „Dziękczynienie za dar Jana Pawła II” „Dziwisz”, „Encyklopedia kina”, „Eucharystia”, „Europa zjednoczona w Chrystusie”, „Franciszek. Prawdziwa historia życia”, „Hołd katyński”, „Hołd katyński 2”, „Jan Paweł II. Dzień po dniu. Ilustrowane Kalendarium Wielkiego Pontyfikatu 1978-2005”, „Kalwaria. 400 lat”, „Kanonizacja wszech czasów”, „Kardynał polskich serc”, „Katedra w Łowiczu”, „Kazania sejmowe”, „Korona i krzyż. Czas Piastów i Jagiellonów”, „Krzyż polski”, „Ksiądz Jerzy Popiełuszko. Sługa Boży, patriota, męczennik 1947-1984”, „Lednica, czyli w sieci Bożej miłości”, „Listy do Ojca Świętego”, „Litania narodu polskiego. Leksykon polskich świętych, błogosławionych i sług Bożych”, „Lourdes z Janem Pawłem II”, „Łagiewniki. Szansa dla świata”, „Mała ojczyzna Jana Pawła II”, „Matka Teresa i jej Papież”, „Mazury. Cztery pory roku”, „Mazury. Między niebem a wodą”, „Mój Miłosz”, „Naród bez państwa”, „Nie ma solidarności bez miłości”, „Niepokój stadionów”, „Niezłomni. Wspólne dzieje Kardynała Wojtyły i Prymasa Tysiąclecia”, „Oburzeni”, „Ojczyzna ocalona”, „Pamiętnik konklawe 2013”, „Pasja. Misteria i film”, „Patron. 750. rocznica kanonizacji św. Stanisława”, „Pielgrzymka do nieba”, „Pielgrzymki polskie. Kronika podróży papieskich do Ojczyzny”, „Pieśń o Starym Sączu”, „Poezje zebrane. Tryptyk rzymski”, „Pokolenie J.P.II”, „Polska. Dom tysiącletniego narodu”, „Polska. Euro-miasta”, „Polska, Panoramy”, „Pożegnanie Ojczyzny”, „Przedmurze chrześcijaństwa”, „Requiem dla Jana Pawła II”, „Rozmowy w samolocie”, „Skarby klasztorów”, „Słowo Boże z Łagiewnik. Dzieje i czyn świętej Siostry Faustyny”, „Stolica niezłomna”, „Strachy na Lachy”, „Światowe dziedzictwo. Polska na liście UNESCO”, „Święci papieże”, „Święta ze świętym”, „Święty Ojciec”, „Święty Ojciec Pio. Ilustrowane dzieje życia i kultu”, „Święty papież Polak”, „Świt nowego tysiąclecia. Kanada, Gwatemala, Meksyk 2002”, „Tak! Wielki”, „Tutaj wszystko się zaczęło…”, „Tysiącletni Kraków”, „Ufne serca”, „Via crucis”, „Wawel. Katedra i zamek”, „Wiara”, „Wielka Księga Patriotów Polskich”, „Wigry z Janem Pawłem II”, „Wojtyła – nadzieja Polaków”, „Wołam o pokój. Pielgrzymka Ojca Świętego do Azerbejdżanu i Bułgarii”, „Wstańcie, chodźmy!”, „Wygnani z raju”, „Ziemia trudnej jedności. 25 lat posługi biskupiej Kard. Franciszka Macharskiego”, „Zuzanna Kurtka: sumienie i polityka”, „Źródło nadziei. Pielgrzymka Ojca Świętego do Ojczyzny 2002”.

 

Repolonizacja Polski

Repolonizacja Polski

Adam Bujak, Andrzej Nowak, ks. Dariusz Oko, Jerzy Kruszelnicki, Krzysztof Masłoń

Czy można repolonizować Polskę? Cały kraj? Otóż można i trzeba, gdyż niemal cały majątek narodowy został wysprzedany (za grosze!), bo rządzący jeszcze niedawno politycy systematycznie i całkowicie podporządkowywali nasze życie gospodarcze, kulturalne czy medialne wymogom zagranicznych hegemonów.



 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.