Niemcy: wandal szalał w bazylice. Szkody „na pięciocyfrową kwotę”

Nasi autorzy

Niemcy: wandal szalał w bazylice. Szkody „na pięciocyfrową kwotę”

Bazylika św. Anny jest największym kościołem w Altötting    Fot. inn-salzach.com Bazylika św. Anny jest największym kościołem w Altötting Fot. inn-salzach.com W bawarskim mieście Altötting 90 km od Monachium, będącym od ponad 1200 lat celem pielgrzymek i określanym jako „katolickie serce Bawarii”, doszło do oburzającego incydentu w nocy z soboty na niedzielę podczas Zesłania Ducha Świętego (7 na 8 czerwca). W tamtejszej bazylice papieskiej św. Anny znalazł się wówczas – przypuszczalnie zamknięty w świątyni w sobotni wieczór – dziewiętnastoletni wandal, który uszkodził i zabrudził wiele obiektów sakralnych, informuje policja. Po wstępnym oszacowaniu szkód stwierdzono, że ich koszt plasuje się w środkowym przedziale pięciocyfrowej kwoty.

Wandala zauważył, jak wynika z policyjnego raportu, jeden z pracowników bazyliki w niedzielny poranek krótko po wpół do szóstej i natychmiast zadzwonił na policję. Młody mężczyzna został tymczasowo ujęty jeszcze w bazylice; przy zatrzymaniu ugryzł policjantkę w udo. Funkcjonariuszka odniosła lekkie obrażenia, ale nie potrzebowała natychmiastowej pomocy lekarskiej. Interwencja policji sprawiła, że Msza św. na zakończenie pieszej pielgrzymki ze Straubing musiała odbyć się w tamtejszej kolegiacie, a inną Mszę św. całkowicie odwołano.

Dziewiętnastolatek został umieszczony w szpitalu psychiatrycznym. Prokuratura w Traunstein zrezygnowała ze złożenia wniosku o aresztowanie go, jednak wszczęto postępowanie karne za złośliwe uszkodzenie mienia, zakłócanie nabożeństw religijnych, wtargnięcie, napaść na funkcjonariuszy organów ścigania i stawianie oporu funkcjonariuszom organów ścigania.

Źródło: katholisch.de, AM

Wspaniałość chrześcijaństwa

Wspaniałość chrześcijaństwa

ks. Robert Skrzypczak

Jak żyć bez wiary w Boga? Niektórzy próbują, ale zwłaszcza w naszych czasach niespotykanego zamętu pojęć oznacza to tylko pogłębienie wewnętrznego chaosu człowieka. Autor pisze wprost: „żyjemy w cywilizacji skupionych na sobie konsumentów, którzy za pomocą zgiełku i rozrywki usiłują zagłuszyć w sobie dojmujący brak sensu życia”. Ks. prof.

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.