„Nie dla woke’izmu pod choinką!”. Francuzi stawiają na tradycyjne prezenty stworzone nad Sekwaną

Nasi autorzy

„Nie dla woke’izmu pod choinką!”. Francuzi stawiają na tradycyjne prezenty stworzone nad Sekwaną

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pexels.com. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pexels.com. Fundacja „Terre de France” zwróciła się do Francuzów ze szczególnym przesłaniem – „nie dla woke’izmu pod choinką w tym roku! Wybierając prezenty dla najbliższych na Boże Narodzenie, postawcie na rzeczy wyprodukowane we Francji, takie, które mają sens!

Czas poprzedzający Boże Narodzenie zazwyczaj jest wypełniony bieganiną za wyborem prezentów; jeśli wybierzecie produkty francuskie w miejsce taniej, ale i tandetnej chińszczyzny, dacie jasny sygnał firmom i przedsiębiorstwom. Masowy konsumpcjonizm stawiający na tanie i słabej jakości towary w połączeniu z postępującą walką przeciwko tradycyjnym wartościom sprawia, że tradycyjne marki francuskie, do niedawna będące symbolem wysokiej jakości i elegancji, podobnie jak małe lokalne przedsiębiorstwa, stają się coraz bardziej ‘niewidoczne’ i grozi im całkowite zniknięcie z rynku.

W związku z tym proponujemy patriotyczną alternatywę dla ‘chińszczyzny’ – całą gamę produktów powstających w niewielkich, często rodzinnych firmach. W obliczu zalewu produktów z drugiego końca świata, sprzedawanych nam przy silnym wsparciu marketingowym przez Shein, Temu, Amazon i inne giganty, nie pozwólmy, aby nasze świąteczne prezenty straciły na znaczeniu i godności. We Francji mamy setki tysięcy pasjonatów wytwarzających najwyższej jakości produkty – od perfum po biżuterię. Każdy znajdzie coś dla siebie!” - apelują działacze fundacji.

Źródło: Valeurs Actuelles, MM

Wiadomości o premierach nowych książek Białego Kruka i spotkaniach autorskich prosto na Twoją skrzynkę mailową, a do tego jeszcze prezent - bon 50 zł na zakupy w naszej księgarni internetowej! Dołącz już dziś do grona Czytelników Biuletynu Białego Kruka! Aby to zrobić, kliknij TUTAJ.

Zapraszamy do naszej Księgarni Internetowej po prezenty pod choinkę dla każdego:

Dzieje Polski. Tom 7. Upadanie i powstawanie

Dzieje Polski. Tom 7. Upadanie i powstawanie

Andrzej Nowak

Co za czasy w Rzeczypospolitej! Od sławionego w całej Europie zwycięstwa pod Wiedniem w 1683 r. po widmo upadku państwa – zaledwie pół wieku później… Siódmy tom „Dziejów Polski” prof. Andrzeja Nowaka czyta się nie jak jeden, ale jak kilkanaście scenariuszy hollywoodzkich superprodukcji historycznych. W tym okresie Rzeczpospolita niestety doznaje porażek jak nigdy dotąd.

Największy z rodu Polaków

Największy z rodu Polaków

Adam Bujak, Jolanta Sosnowska

Największy z rodu Polaków – to określenie wobec Jana Pawła II pojawiło się już na początku jego pontyfikatu, a potem było powszechnie wypowiadane z dumą przy bardzo wielu okazjach, w tysiącach miejsc, przez ludzi Kościoła i przez zwykłych wiernych, ale też przez polityków i środki masowego przekazu, nie wyłączając tych, którzy dzisiaj tak zaciekle zwalczają Papieża Polaka.

Matka Boża

Matka Boża

Adam Bujak, Jolanta Sosnowska

Mamy w Polsce od wieków ogromny skarb. Ta książka tego dowodzi. Tym skarbem jest wielka miłość i cześć dla Matki Bożej, którą nazywamy też Królową Polski. Nie jest to w żadnym razie – tak jak w wielu krajach Zachodu – miłość-relikt zaklęta w dawnych dziełach sztuki, na które patrzy się jak na obiekty muzealne. Jest to miłość żywa i żarliwa, której płomień stale jest podsycany przez następne pokolenia.

Pierwsze królestwo. Mocarstwo Bolesława Chrobrego

Pierwsze królestwo. Mocarstwo Bolesława Chrobrego

Wojciech Polak

Są w dziejach narodów wydarzenia, których wpływ na przyszłe wieki jest nieprzemijający. Dla nas takim wydarzeniem jest bez wątpienia koronacja w roku 1025 na króla Bolesława, księcia Polan, zwanego potem Chrobrym lub Wielkim. Był on zarazem władcą zjednoczonych plemion na rozległych ziemiach, których rozmiar przekraczał obszar dzisiejszej Rzeczypospolitej. Chrobry stworzył państwo, które stało się mocarstwem w ówczesnej Europie.

Polska. Dwanaście wieków

Polska. Dwanaście wieków

Adam Bujak, Wojciech Polak

Takiego albumu o naszym kraju jeszcze nie było. Polska ukazana została tu od czasów najdawniejszych do najnowszych, wiek po wieku. Każde stulecie, od X po XXI, zostało osobno scharakteryzowane. Przypomniane zostało również, że wcześniej istniała Prapolska.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.