Francja, Rambouillet: brutalny napad młodych muzułmanów na katolickie rodzeństwo

Nasi autorzy

Francja, Rambouillet: brutalny napad młodych muzułmanów na katolickie rodzeństwo

Agresywne ataki na katolików, coraz częściej dokonywane za dnia, stały się tragiczną codziennością na ulicach francuskich miast; do kolejnego niebezpiecznego wydarzenia doszło ostatniej niedzieli (4 września) w Rambouillet (region Île-de-France). Ofiarami ataku stała się para nastolatków – 17-letni chłopak i jego 15-letnia siostra, którzy właśnie wyszli z kościoła Sainte-Bernadette de la Louvière po niedzielnej Mszy św. o godz. 19.30. Kiedy młodzi ludzie znaleźli się przed kościołem, natychmiast podeszła do nich grupa trzech napastników – byli to młodzi muzułmanie zamieszkali w tym samym mieście. Jeden z nich zaczął wyzywać katolickich nastolatków od „brudnych białych, katoli i rasistów”, grożąc im przy tym śmiercią, drugi zaś zaatakował ofiary gazem łzawiącym, po czym kilkakrotnie uderzył chłopaka w twarz. Jednocześnie trzeci z nich próbował obezwładnić dziewczynę; prawdopodobnie agresorzy planowali zbiorowy gwałt. Napadniętym nastolatkom udało się jednak wymknąć, uciec do samochodu rodziców i wejść do środka, jednak napastnicy nie dali za wygraną; przez otwarte okno wrzucili pocisk z gazem łzawiącym, po czym wyszarpali drzwi auta i ponownie zaatakowali chłopaka. Dziewczyna wydostała się przez drzwi z drugiej strony i pobiegła po pomoc – udało jej się zawiadomić rodziców (przebywających w kościele) o niebezpiecznej sytuacji; matka rodzeństwa natychmiast wezwała policję. Napastnicy uciekli z miejsca zdarzenia, po czym dwóch z nich zostało zatrzymanych przez policję; postawiono im zarzut „napadu na tle dyskryminacji religijnej”. Napadnięte rodzeństwo zeznało, że nie znało żadnego z napastników.

Źródło: Famille Chrétienne/Camille Lecuit; CNewsFr, MM

Nie mamy prawa milczeć! Apologia Kościoła

Nie mamy prawa milczeć! Apologia Kościoła

Ks. Prof. Janusz Królikowski

Zbyt wielu z nas milczy. Zbyt wielu najbardziej ceni sobie święty spokój, czyli spokój uzyskany kosztem przeróżnych ustępstw na polu moralności i zasad wiary. Poprawność polityczna nachalnie propagowana przez mass media i wymuszana coraz to nowymi rozporządzeniami prawnymi dotknęła także niektórych reprezentantów i członków Kościoła.

 

 

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.