Francja: dziennikarka opisała radykalny islam w Roubaix. Teraz obawia się o życie

Nasi autorzy

Francja: dziennikarka opisała radykalny islam w Roubaix. Teraz obawia się o życie

Muzułmanie w krajach, do których przybywają, tworzą społeczności żyjące według własnych reguł. Muzułmanie w krajach, do których przybywają, tworzą społeczności żyjące według własnych reguł.

Kiedy tylko rozszedł się nakład francuskiego czasopisma „Zone Interdite”, w którym znalazł się artykuł opisujący zjawisko postępu radykalnego islamu w mieście Roubaix, życie autorki tekstu – Ophélie Meunier  - zamieniło się w koszmar. Dziennikarce wielokrotnie grożono śmiercią – pogróżki otrzymywała najczęściej poprzez media społecznościowe. Młodej kobiecie zapewniono obstawę policji.

Jej reportaż, który wzbudził tak groźną reakcję, zawierał m.in. informację o sprzedawanych w Roubaix lalkach bez twarzy i zapewnienie ekspedientki, że „to dlatego, że islam zabrania sporządzania ludzkich wizerunków”. Meunier pisała też o uczennicach pewnej prywatnej szkoły w Marsylii, które przychodzą na lekcje zasłaniając twarze i rzecz jasna nie mogą przebywać w jednej klasie z chłopcami.

Samo opublikowanie takich informacji zostało uznane przez muzułmanów za „piętnujące islam”; zarówno dziennikarce, jak i młodemu mężczyźnie z Rubaix Amine Albahiemu, który pomógł jej w gromadzeniu materiału, przydzielono ochronę policji. „To, o czym jej powiedziałem, wywołało oburzenie w społeczności muzułmańskiej. Teraz nie mogę się nigdzie ruszyć bez obstawy funkcjonariuszy”, mówi Albahi. Przedstawiciele francuskiej telewizji, prasy i innych środków masowego przekazu wyrazili solidarność z prześladowaną dziennikarką. „Groźby kierowane pod jej adresem to zamach na wolność słowa. W imieniu rządu Republiki Francuskiej wyrażam swoje uznanie i solidarność dla Ophélie Meunier”, powiedziała na posiedzeniu Zgromadzenia Narodowego i Senatu Marléne Schiappa, minister ds. obywatelstwa.

Źródło: Le Figaro; Valeurs Actuelles, MM

Wpływ muzułmańskich imigrantów na francuskie społeczeństwo ocenia w swojej książce prawicowy kandydat na prezydenta Francji  Éric Zemmour:

Francuskie samobójstwo

Francuskie samobójstwo

Éric Zemmour

„Francuskie samobójstwo” we Francji biło rekordy sprzedaży: 15 tys. egz. dziennie! Równie silne były napaści na książkę i jej autora; nic dziwnego, skoro wieszczy on schyłek Francji, którego główną przyczyną są/będą kobiety-feministki, ruchy gejowskie i wszystkie inne z nimi spokrewnione oraz muzułmańscy imigranci. Za równie niebezpieczne uznaje „mroczne, podziemne wpływy brukselskich technokratów”.

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.