Facebook celowo blokował treści pro-life przed irlandzkim referendum w sprawie aborcji!

Nasi autorzy

Facebook celowo blokował treści pro-life przed irlandzkim referendum w sprawie aborcji!

Podczas niedawnego przemówienia prezes Facebooka Mark Zuckerberg przyznał, że serwis społecznościowy postanowił zablokować amerykańskim grupom pro-life umieszczanie reklam dotyczących irlandzkiego referendum w sprawie aborcji w ubiegłym roku, mimo że nie był do tego zobligowany prawnie.

Zuckerberg przemawiał na dorocznej konferencji Aspen Ideas Festival. W klipie wideo wyróżnionym przez założycielkę Live Action, Lilę Rose, szef Facebooka przytacza doświadczenia swojej firmy z referendum w maju 2018 r., by uchylić konstytucyjną ochronę Irlandii dla dzieci nienarodzonych, jako przykład, dlaczego kraje potrzebują jaśniejszych przepisów dotyczących dopuszczalności zagranicznej reklamy dotyczącej decyzji politycznych.

„Podczas tych wyborów, prowadzących do tego referendum, kilka amerykańskich grup obrońców życia zareklamowało się, aby spróbować wpłynąć na opinię publiczną w Irlandii ”, powiedział Zuckerberg. „Zwróciliśmy się do Irlandczyków i zapytaliśmy: „Jak chcecie, żebyśmy z tym postąpili? Nie macie żadnych oficjalnych przepisów odnośnie do tego, czy powinniśmy zezwalać na tego rodzaju przekazy w waszych wyborach, a tak naprawdę nie wydaje się to czymś, o czym ma decydować prywatna firma”. Mówił następnie, że irlandzcy urzędnicy powiedzieli im wówczas, że „nie mamy obecnie prawa odnośnie do tego, więc musicie podjąć decyzję, jaką chcecie”. Jednak pomimo tego, że sam rząd irlandzki nie uznał amerykańskich reklam pro-life za niedopuszczalną „ingerencję w wybory”, Zuckerberg ujawnił, że „skończyło się na niezezwalaniu na te reklamy”.

Rose zauważyła, że to wyznanie wydaje się sprzeczne z jego zeznaniem z kwietnia 2018 r. przed Kongresem, że „w jakiejkolwiek zmianie, którą wprowadzamy, nie ma absolutnie żadnej dyrektywy, aby być stronniczymi w czymkolwiek, co robimy”. Przyznanie się szefa Facebooka wzmacnia twierdzenie konserwatystów, że gigant mediów społecznościowych jest zaangażowany w polityczne uprzedzenia i cenzurę. Sieć społeczna niedawno znalazła się pod ostrzałem za blokowanie obiektywnych linków informacyjnych na temat aborcji ze strony internetowej American Pregnancy Association i krytyki kanadyjskiej monety gloryfikującej homoseksualizm, a także oznaczanie dokładnych raportów na temat kontrowersyjnego podręcznika historii jako fałszywych. W marcu dochodzenie Project Veritas szczegółowo określiło, w jaki sposób Facebook „rozbraja” ruch w Internecie do kilku głównych serwisów konserwatywnych.

Przewodniczący Federalnej Komisji Łączności (FCC), Ajit Pai, powiedział Kongresowi w zeszłym miesiącu, że uważa „nieuregulowanych gigantów technologicznych z Doliny Krzemowej” za dzisiejsze „największe zagrożenie dla wolnego i otwartego Internetu”. Podczas gdy konserwatyści są podzieleni co do tego, co jest właściwym środkiem, republikański senator Josh Hawley zaproponował prawodawstwo, które wymagałoby od platform mediów społecznościowych potwierdzenia swojej neutralności politycznej w FCC, jeśli chcą, zachować swój przyznany przez Kongres immunitet od odpowiedzialności prawnej, który zezwala użytkownikom na zamieszczanie postów.

Źródło: Life Site News

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Wojciech Roszkowski

Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.