"Wiara i ofiara" w Polskim Radiu 24

Nasi autorzy

"Wiara i ofiara" w Polskim Radiu 24

Czesław Ryszka mówił o genezie powstania pozycji, że to Wydawnictwo Biały Kruk zwróciło się do niego, że z okazji 80. rocznicy śmierci św. o. Maksymiliana Kolbego chciałoby wydać książkę. 

- Maksymilian Maria Kolbe jest świętym totalnym, dzisiaj może być wzorem dla każdego wierzącego, dla każdego człowieka. Z resztą Jan Paweł II powiedział o nim, jeszcze jako kardynał Wojtyła, że jest to patron na nasze czasy. W tym sformułowaniu "nasze czasy" potrzeba widzieć nas ludzi, którzy mamy takie a nie inne problemy i że Kolbe jest tutaj dla nas wzorem - podkreślił autor "Wiara i ofiara. Życie, dzieło i epoka św. Maksymiliana Marii Kolbego" - czytamy na portalu polskieradio24.pl.

Cała rozmowa jest do odsłuchania pod linkiem: https://www.polskieradio24.pl/130/5925/Artykul/2774591,Totalny-swiety-wzor-dla-kazdego-Czeslaw-Ryszka-o-bohaterze-swojej-najnowszej-publikacji

Wiara i ofiara. Życie, dzieło i epoka św. Maksymiliana M. Kolbego

Wiara i ofiara. Życie, dzieło i epoka św. Maksymiliana M. Kolbego

Czesław Ryszka

Któż nie słyszał o męczenniku niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, Ojcu Maksymilianie Marii Kolbem, który dobrowolnie oddał życie za współwięźnia? Jest to wiedza niemal powszechna, gorzej z głębszą znajomością obfitującego w niezwykłe zdarzenia życia tego świętego. Był to człowiek o nadzwyczajnej sile wewnętrznej i niezwykle przenikliwym umyśle.

 

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.