"Sanktuaria polskie" w Tygodniku Bydgoskim

Nasi autorzy

"Sanktuaria polskie" w Tygodniku Bydgoskim

Jest to publikacja albumowa, z bardzo dużą ilością zdjęć. Pokazuje większość, bo aż 160 polskich sanktuariów. Fakt istnienia tak dużej ilości samych kościołów, a sanktuariów w szczególności w naszym kraju stanowi swoiste kuriozum, jeśli porównamy to do sytuacji w krajach Europy Zachodniej, gdzie kolejne kościoły są zamykane, sprzedawane i przerabiane na dyskoteki czy też magazyny. Pokazuje to, ze pomimo postępującej laicyzacji społeczeństwa i odwracania się od religii w ogóle stanowi ona nadal ważny element naszego życia - czytamy na portalu Tygodnika Bydgoskiego.

Cały materiał dostępny pod linkiem: https://tygodnikbydgoski.pl/wydarzenia/sanktuaria-polskie-jest-i-bydgoszcz-recenzja

Sanktuaria polskie

Sanktuaria polskie

Adam Bujak, Czesław Ryszka

Sanktuaria katolickie istnieją na całym świecie, ale nigdzie nie notuje się takiego ich rozkwitu jak w Polsce – tak było w dawnych wiekach, tak jest i teraz. Gdy na świecie kościoły są zamykane lub wzorem bolszewickim przekształcane na magazyny, muzea lub galerie wystawowe, w naszym kraju pobożność ludowa kwitnie i nieustannie się rozwija.

 


Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.