Zapraszamy do lektury październikowego numeru miesięcznika społeczno-kulturalnego „Wpis”. Jak zawsze znajdziecie w nim Państwo wiele ciekawych materiałów: artykułów, reportaży, tekstów historycznych. Piszemy m.in. triumfie młodej prawicy w Austrii, niedzieli wolnej od handlu i protestujących rezydentach. Zapraszamy do lektury!

 

W bieżącym numerze:

● Matko, masz tu 500 zł na dziecko, ale haruj w niedzielę! – Leszek Sosnowski o polityce prorodzinnej, która nie funkcjonuje w centrach handlowych.

● Tysiącletnia Katedra Wawelska była świadkiem kolejnego wielkiego wydarzenia – Paliusz wyrazem gotowości pasterza do złożenia ofiary nawet swego życia.

● Austria przykładem dla całej Europy. Triumf młodej prawicy! – Adam Sosnowski o Sebastianie Kurzu, polityku promującym wartości konserwatywne i katolickie.

● Syria rwie się do życia. Agent Watykanu w podróży po kraju zbombardowanym przez dżihadystów – rozmowa z Adamem Bujakiem

● W Europie zmusza się kobiety do małżeństw nieletnich, obrzezania i morduje je w imię „honoru rodziny” – tragedia kobiet wychowanych w systemie muzułmańskim.

● Droga Salvadora Dali od surrealistycznej błazenady do nawrócenia na katolicyzm.

● Jestem lekarzem. Jestem rezydentem. I mam duże wątpliwości… – Kamil Samołyk o kulisach protestu Porozumienia Rezydentów.

● Mleko matki jest lekiem – Z dr Aleksandrą Wesołowską, prezesem Fundacji Bank Mleka Kobiecego, rozmawia Jolanta Sosnowska.

● Naród, niepodległość, bezpieczeństwo – W Krakowie odbyła się trzecia edycja Dnia Patrioty z udziałem wielkich autorytetów.

● Zamiast otrzymać reparacje wojenne od Niemców, płaciliśmy je Sowietom! – prof. Artur Śliwiński o precedensie na skalę świata.

● Dziś nie potrzeba czołgów, by zaatakować kraj – wystarczy komputer – dr Piotr Łuczuk z Katedry Internetu i Komunikacji Cyfrowej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie o polskim realnym zagrożeniu cyberwojną.

● Pomnik Piłsudskiego. Romantyzm celów i pozytywizm środków – dr Bohdan Urbankowski o Marszałku Józefie Piłsudskim.

● Józef Piłsudski kibic i organizator polskiego sportu – Krzysztof Szujecki pisze i mało znanych faktach z życia Marszałka.

● Jak należy rozumieć reformę w Kościele? – na to pytanie odpowiada kard. prof. Gerhard Müller.

● Spotkanie z Bratem Albertem we Lwowie w 1899 roku – sylwetka wielkiego świętego, który zrezygnował z wystawnego życia, by poświęcić się pracy dla najuboższych.

● W Małej Toskanii pod Krakowem, czyli jak Uniwersytet Jagielloński robi wino – Paweł Stachnik z wizytą w podkrakowskiej winnicy.

● Świato–podgląd – przegląd wiadomości z całego świata ominiętych przez inne media. A w nim m.in. W Niemczech zostanie zamknięty jeden z najstarszych klasztorów cysterskich, Postkomuniści niszczą demokrację w Kambodży, Półtora miliona ludzi wzięło udział w demonstracji przeciwko aborcji i ideologii gender.

● Krzyżówka z nagrodami

A ponadto: Książkowe nowości Białego Kruka i październikowy wiersz Leszka Długosza.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl