PAKIET Poezje zebrane.Tryptyk Rzymski i Kraków Jana Pawła II w cenie promocyjnej 119 zł zamiast 174,30 zł

Poezje zebrane.Tryptyk Rzymski to obszerne wydanie w dużym formacie, zawierające w sobie wszystkie wiersze i poetyckie medytacje, jakie napisał Karol Wojtyła oraz "Tryptyk rzymski" Jana Pawła II, niesamowicie głęboki poemat, który doczekał się przekładów na sześć języków świata.
Książka ta to dokument nie mający precedensu w historii polskiej literatury. Poezję przeplatają przepiękne zdjęcia Adama Bujaka, które nie tylko zdobią, ale i tworzą niepowtarzalną atmosferę i pomagają w odbiorze tekstu. Twórczość naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II poprzedza interesujący esej Marka Skwarnickiego, długoletniego przyjaciela Papieża, w którym wspomina on swoje literackie spotkania z Ojcem Świętym na przestrzeni 25 lat, ale także udziela niezbędnych objaśnień, pomocnych w zrozumieniu "Tryptyku rzymskiego".

Jest to album, który cechuje najwyższy poziom edytorski i niezwykła grafika, album wprost pokrzepia duszę i raduje oczy. O kunszcie tej pozycji świadczyć może nagroda, Złoty Feniks Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

 

Kraków Jana Pawła II to niezwykłej urody album w całości wypełniony fotografiami ręki Adama Bujaka.
Fotografik w mistrzowski sposób ukazuje nam ukochane miasto Jana Pawła II.  Są tu najsłynniejsze miejsca dawnej stolicy związane z papieżem - Polakiem. Album charakteryzują duże zdjęcia zaprezentowane na dobrej jakości papierze. Adam Bujak swoim wprawnym okiem uchwycił momenty, które nieraz trudno dostrzec samemu, detale świątyń, piękno Krakowa o różnych porach dnia i roku.

"Żeby zobaczyć Jana Pawła II, trzeba zobaczyć Kraków. Zabrał ze sobą do Rzymu wszystko, z czego wyrósł. Kraków jest posagiem, który ze sobą przyniósł. Jest ziarnem, którym się stale żywił i którym, jak widać, nie przestał się żywić także w Watykanie."
Ks. Kard. Franciszek Macharski ze wstępu do albumu.

"Moje serce było i nie przestało być związane z wami, związane z tym miastem, z tym dziedzictwem, z tym 'polskim Rzymem'. […] Tu, na tej ziemi się urodziłem. Tutaj, w Krakowie, spędziłem większość lat mojego życia, poczynając od wpisu na Uniwersytet Jagielloński w 1938 roku. Tutaj też doznałem łaski powołania kapłańskiego, w trudnym okresie życia narodu, w czasie okupacji niemieckiej, kiedy pracowałem jako robotnik w kamieniołomach, w fabryce chemicznej Solvayu w Borku Fałęckim. Tak Bóg kierował. Tutaj też w katedrze wawelskiej otrzymałem konsekrację biskupią - a od stycznia 1964 roku przejąłem wielkie dziedzictwo biskupów krakowskich. […] Kraków od najmłodszych lat mojego życia, od lat dziecięcych jeszcze, był dla mnie szczególną syntezą wszystkiego, co polskie i co chrześcijańskie. Zawsze mówił mi o wielkiej przeszłości mojej Ojczyzny. Zawsze najpełniej wyrażał jej dzieje. Kraków stary, który pamiętam z lat młodzieńczych i studenckich, nawet jeszcze okupacyjnych - i Kraków nowy - ten, który wraz z powstaniem Nowej Huty rozrósł się już trzykrotnie w stosunku do tego przedwojennego - a może i więcej?" 
Jan Paweł II 6.06.1979 

TRYPTYK RZYMSKI

 

Poezje papieża Wojtyły        8

Renesansowy psałterz (1938-1939)        15

Pieśń o Bogu ukrytym (1944)        111

Pieśń o blasku wody (1950)        139

Matka (1950)        151

Myśl jest przestrzenią dziwną (1951)        163

Kamieniołom (1956)        171

Profile Cyrenejczyka (1958)        181

Narodziny wyznawców (1961)        199

Kościół (1962)        207

Wędrówka do miejsc świętych (1965)        215

Wigilia wielkanocna 1966        225

Myśląc Ojczyzna... (1974)        243

Rozważanie o śmierci (1975)        251

Odkupienie szuka twego kształtu... (1978)        263

Stanisław (1978)        273

Tryptyk rzymski (2003)        281

Opinie o produkcie (0)

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl