PAKIET Karol Wojtyła. Noc wigilijna dwa egzemplarze w promocyjnej cenie 65 zł

PAKIET Karol Wojtyła. Noc wigilijna Nieznane przemówienia, homilie i nagrania. KSIĄŻKA Z PŁYTĄ CD dwa egzemplarze w promocyjnej cenie 65 zł zamiast 98 zł

 

Sensacyjne odkrycie 20 unikatowych nagrań i tekstów!

Po blisko pół wieku odkrywamy zupełnie nieznane nagrania kard. Karola Wojtyły, wcześniej odtwarzane z kaset magnetofonowych tylko w kręgach rodzinnych. Słychać na nich homilie i przemówienia Kardynała, dłuższe i krótsze, w których przepięknie opowiada o geniuszu polskiej kultury i tradycji wyrosłych na gruncie chrześcijaństwa, szczególnie zaś o polskim Bożym Narodzeniu. Swym dźwięcznym, poruszającym głosem snuje jakże mądre i głębokie rozważania na temat młodzieży, narodu, wolności, przejawia troskę o ukochaną Ojczyznę. Słowa te nie tylko nie utraciły nic ze swej żywotności, ale wydają się dziś jakby jeszcze bardziej aktualne. Nagrań dokonano głównie podczas spotkań opłatkowych, a także imieninowych lub innych.

Słychać więc również wspólne kolędowanie (w tym także Kardynała), recytacje wierszy, nie brak fragmentów żartobliwych. Te bezcenne nagrania archiwalne nie powstały co prawda w studio radiowym, tym niemniej ich wartość dokumentalna, historyczna i religijna jest niezwykła, a nowoczesna obróbka techniczna pomogła w odtworzeniu tak treści, jak i atmosfery spotkań z ówczesnym Metropolitą Krakowskim, a późniejszym papieżem i świętym Janem Pawłem II.

Wszystkie te, dotychczas nieznane, przemówienia kard. Karola Wojtyły zostały również spisane, czego efektem jest piękna i wartościowa książka „Karol Wojtyła. Noc Wigilijna”, która została wzbogacona unikatowymi zdjęciami sprzed pól wieku ówczesnego metropolity wykonanymi przez mistrza fotografii sakralnej pana Adama Bujaka, wzbogaconymi o jego obrazy zimy i Świąt Bożego Narodzenia. Pakiet książki i płyty to niezwykły prezent pod choinkę, który pozwala w pełni wgłębić się w tajemnicę Wcielenia oraz istotę Świąt Bożego Narodzenia.

Płyta CD
czas trwania: 73 minuty

Aranżacja i redakcja: Agnieszka Trzeciakiewicz - Polskie Radio

Świadectwo i narracja: Jan Kowalczyk

 

Część I
Obrazy z życia Kardynała     8

Część II
Ponadczasowe treści
– wstęp Janusza Kaweckiego     27

Słowa kard. Karola Wojtyły… – wspomnienia Jana Kowalczyka     33

Część III
Przemówienia i homilie ks. kard. Karola Wojtyły

Tożsamość chrześcijańska     49

…niemało jest zakłamania     53

Marzenie studenta     57

Rzeczywistość przeniknięta materializmem     61

Boże Narodzenie w Polsce     71

Tylko droga wiary      77

Ewangelię ma przekazywać każdy chrześcijanin     83

Praca nad Herodem     89

Propozycje rozwiązłości ozdobione tytułami postępu     93

Do Mogiły!     99

Narodzenie Pańskie tkwi głęboko w duszy polskiej     101

Polska kultura otwarta w stronę prawdy i wolności     113

Czuję, jak bardzo jesteście polskim narodem     115

Opinie o produkcie (0)

Imię i nazwisko:
do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl