Maryja. Królowa Polski - WYDANIE Z AUTOGRAFEM

Edycja limitowana z autografem Adama Bujaka Album zawiera przepiękne duże, barwne ilustracje na 232 stronach, każdy wizerunek Matki Bożej jest podpisany, stąd wiadomo skąd pochodzi oraz jaka jest jego historia. Dzięki kredowemu papierowi oraz podziałowi na rozdziały książkę bardzo dobrze się ogląda. Wysoka jakość fotografii...

Autorzy: Adam Bujak, ks. Waldemar Chrostowski

liczba stron: 232
obwoluta: tak
format: 230x290mm
papier: kredowy
oprawa: twarda
data wydania: 03-02-2016
ISBN: 978-83-7553-195-4
Zarejestruj się aby otrzymać rabat 25% na pierwsze zamówienie oraz 20% na kolejne zamówienia! Darmowa dostawa zamówień powyżej 120zł.
Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 103,95 zł 103.95 PLN
quantity szt.
dodaj do przechowalni
Pin It

Edycja limitowana z autografem Adama Bujaka


Album zawiera przepiękne duże, barwne ilustracje na 232 stronach, każdy wizerunek Matki Bożej jest podpisany, stąd wiadomo skąd pochodzi oraz jaka jest jego historia. Dzięki kredowemu papierowi oraz podziałowi na rozdziały książkę bardzo dobrze się ogląda. Wysoka jakość fotografii pozwala dostrzec szczegóły. Książka wydana została w dużym formacie i twardej oprawie wraz z obwolutą.

Z dawna Polski Tyś królową, Maryjo - śpiewamy w pieśni, upraszając łaski za pośrednictwem Matki Bożej dla nas samych, naszych rodzin, dla całego naszego narodu. W rodzimych kościołach i sanktuariach spotykamy niezliczone Jej wizerunki - są nieraz wybitnymi dziełami sztuki, nieraz nie mają wysokiej klasy artystycznej, ale zawsze zawierają w sobie wielki ładunek emocjonalny, patriotyczne treści, a przede wszystkim bezcenny wprost skarbiec pobożności. "Tytuł oraz wzywanie Maryi jako Królowej Polski jest związane z krzewioną od stuleci Jej szczególną czcią, zwłaszcza okazywaną wizerunkowi Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze i Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie - pisze w książce ks. prof. Waldemar Chrostowski. - Początki uznawania Maryi za Królową Polski sięgają drugiej połowy XIV wieku, czyli okresu panowania króla Kazimierza Wielkiego i królowej Jadwigi, gdy pojawiło się i okrzepło jako jedna z charakterystycznych cech polskiej pobożności maryjnej".
Nie tylko czytamy w tym albumie o Maryi Królowej Polski, ale przede wszystkim oglądamy Jej różnorakie wizerunki rozsiane po różnych częściach naszej Ojczyzny, które uwiecznił na swych mistrzowskich fotografiach Adam Bujak. Są to dzieła malarskie i rzeźbiarskie, zdobne w drogocenne suknie i witrażowe, pomnikowe i dożynkowe, zamknięte w ołtarzach i peregrynujące. Skłaniają do modlitwy i zadumy, porywają serca ku niebiosom, napawają otuchą i nadzieją, wiarą i miłością. Świadczą o żywej wierze polskiego narodu, o wielkim dorobku polskiej sztuki inspirowanej tematyką maryjną, a także - o naszej dziejowej misji.

ks. prof. Waldemar Chrostowski: Z dawna Polski Tyś Królową, Maryjo 8

Madonna sercem malowana      28

Madonna w rzeźbie uwieczniona      84

Peregrynacje Matki Bożej      124

Madonna dożynkowa      154

Madonna umęczona      162

Madonna witrażowa      172

Madonna w suknie zdobna      180

Opinie o produkcie (0)

Imię i nazwisko:
do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl